Szkolne Koło Caritas
przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym
Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej

Szkolne Koło Caritas w naszej szkole w zareagowało na apel Caritas Diecezji Opolskiej i włączyło się w akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. Szkolni wolontariusze zorganizowali zbiórkę środków higieny osobistej dla grupy 180 niepełnosprawnych dzieci z 33 opiekunami z dwóch ewakuowanych Domów Dziecka w Kijowie, które przebywają w Diecezjalnych Ośrodkach w Głębinowie, Nysie i Głuchołazach. 

Pakowania darów dla grupy 180 niepełnosprawnych dzieci z 33 opiekunami z dwóch ewakuowanych Domów Dziecka w Kijowie, które przebywają w Diecezjalnych Ośrodkach w Głębinowie, Nysie i Głuchołazach.  Z serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Tradycyjnie już w " Tłusty Czwartek" angażujemy się i przesyłamy „pączki dla Afryki”!

Paczka dla dziecka więźnia

Świąteczna akcja Szkolnego Koła Caritas w Raszowej „Paczka dla dziecka więźnia” zakończona. Marcel, Marcysia i Maja dostaną piękne prezenty pod choinkę od darczyńców naszej szkoły. Wolontariusze spakowali wszystko w piękne paczki i dołączyli życzenia świąteczne. Dziękujemy wszystkim darczyńcom! 

Zbiórka środków higieny dla Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu.

Dziś ( 11.12.2021) zakończyliśmy akcję charytatywną Szkolnego Koła Caritas Zbiórka środków higieny  dla Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy!

Piknik rodzinny

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Raszowej przygotowują się do Jesiennegeo Pikniku Rodzinnego.  Stawiają na domowe ekologiczne produkty.  Celem jest zebranie pieniędzy na transport ubranek dla dzieci do misji ks. Dariusza do Peru.