Lubię lekcje Montessori, ponieważ mogę nauczyć się rzeczy, które będą dopiero w czwartej klasie. Na lekcjach jest cisza i spokój i można spokojnie myśleć. Najbardziej lubię czytać i pomagać młodszym kolegom.
Florian, kl. 3

Lubię zajęcia Montessori, ponieważ mogę nauczyć się rzeczy, które będą w czwartej klasie. Mogę również czytać książki, które mi się podobają. Mój ulubiony materiał to “Wynalazki i odkrycia”, lubię z nim pracować, ponieważ można złożyć samolot i przeczytać wiele ciekawych informacji.
Edyta, kl.3

Zajęcia Montessori lubię, dlatego że mogę się czegoś nauczyć, a także dlatego, że mogę się wyciszyć. Bardzo lubię pracować w ciszy, bo więcej się w niej uczę. Właśnie w tej ciszy nauczyłam się tabliczki mnożenia do 100. Nauczyłam się jej na materiale “Leżące liczydło” – dlatego, to mój ulubiony materiał. Lubię także pomagać młodszym kolegom i koleżankom na przykład w dodawaniu. Zapraszam do szkoły Montssori!
Pola, kl. 3

Lubię zajęcia Montessori, ponieważ można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, które pomagają w różnych dziedzinach nauki. Na lekcjach jest też bardzo cicho, ponieważ nikt nie chce nikomu przeszkadzać. Polecam materiał o częściach mowy, uczy on jaki wyraz to np. rzeczownik ulica Moim drugim ulubionym materiałem jest pisanie opowiadań. Można pisać też zaproszenia i listy.
Zosia, kl.3

 

Lubię Montessori, ponieważ mamy w klasie dużo materiałów. Jest cicho i spokojnie i można się wiele nauczyć. Na zajęciach Montessori nauczyłam się tabliczki mnożenia do 100. Moje ulubione materiały to “Części mowy”, “Konie”, i “Flagi”. Lubię “Części mowy”, ponieważ można się czegoś nauczyć, ale także świetnie bawić. Można też pisać opowiadania, a ja je bardzo lubię pisać.
Laura, kl.3

Najbardziej lubię w Montessori harmonię, spokój, materiały, książki, dywany, globusy, puzzle, skamieniałości, minerały i figury. Mój ulubiony materiał to “Schachbrett – szachownica”, “Małe liczydło”, materiał o lisach, minerałach, dinozaurach, zwierzętach arktycznych, o częściach ciała człowieka, zegarach i zasadach pisowni.
Nadia, kl.3

Zajęcia Montessori lubię, dlatego że mogę nauczyć się wiele rzeczy, np. tabliczki mnożenia i dzielenia. Na lekcji jest cicho i spokojnie. Montessori, to moje ulubione zajęcia, bo mamy interesujące materiały. Mój ulubiony materiał jest o koniach. W pudełku znajduje się podkowa, siano, końska grzywa i pazury. Jest też książka i karty z informacjami o koniach. Lubię też materiał “Ślady zwierząt”.
Paulina, kl.3

Zajęcia Montessori lubię, dlatego że jest cicho, spokojnie i można się wiele nauczyć. Nauczyłam się rozpoznawać flagi, tabliczki mnożenia i dzielenia i ładnego pisania. Mój ulubiony materiał to “Części mowy”, “Flagi” i “Konie”. Flagi lubię, dlatego że można nauczyć się gdzie leżą Polska, Niemcy, Anglia, Rosja, Ukraina i inne państwa. “Konie” lubię, ponieważ można dowiedzieć się wiele informacji o rasach.
Wiktoria, kl. 3

Mój najlepszy materiał to “Pythagorasbrett”. Dzięki temu nauczyłem się mnożyć w pierwszej klasie. A teraz wam pokażę jedno działanie: 8×8=64. Ten materiał ma tablicę kontrolną i mogę sam sprawdzić odpowiedź.
Marcel, kl.3

Zajęcia Montessori lubię, ponieważ mogę się czegoś nauczyć, bo jest spokojnie i cicho, jest dużo materiałów. Z wszystkich materiałów najbardziej lubię leżące liczydło, bo na nim nauczyłam się tabliczki mnożenia do 100. Mój pierwszy materiał, który samodzielnie przygotowałam był o koniach. Włożyłam do pudełka siano, słomę, końskie pazury, podkowę oraz informacje o koniach.
Iga, kl.3