flaga_de.jpg
 
  Zajęcia dodatkowe

 
 


Zajęcia dodatkowe – nauka gry na bębnach afrykańskich

Od września uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczyć w zajęciach dodatkowych – nauka gry na bębnach afrykańskich. Granie na bębnach nie tylko integruje uczestników, ale uczy też pracy w grupie, rozwija koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, pobudza prace obu półkul mózgowych, a przede wszystkim rozbudza kreatywność, redukuje stres i wyzwala dużo pozytywnej energii.

 
 
  ARCHIWUM

 
 

KÓŁKO DZIENNIKARSKIE

Kółko dziennikarskie funkcjonuje od początku istnienia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Na warsztatach uczniowie poznają tajniki pracy w zawodzie dziennikarza – doskonalą warsztat, tworząc teksty (wywiady, informacje prasowe, reportaże itp.). Młodzi redaktorzy odwiedzają redakcje lokalnych mediów, np. Radia Opole, a także zapraszają dziennikarzy z różnych działów radiowych czy prasowych, by doskonalić umiejętności potrzebne w tym zawodzie. Tworzone przez nich pismo - „Echo Szkoły” cieszy się powodzeniem zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych mieszkańców wsi.
Gazetka szkolna nr 2- PDF

Gazetka szkolna nr 1- PDFGazetka szkolna nr 4- PDF

Gazetka szkolna nr 3- PDF

Gazetka szkolna nr 2- PDF

Gazetka szkolna nr 1- PDFGazetka szkolna - nr 1

Gazetka szkolna - nr 2

Gazetka szkolna - nr 3

Gazetka szkolna - nr 4

 

 

 
 

KÓŁKO MUZYCZNO - TEATRALNE

"Teatr to świat magii, świat wyjątkowy…"

Na zajęciach kółka teatralnego przenosimy się w świat niby nam obcy, ale jednak tak bliski i znany. Zabawa w teatr to fantastyczna przygoda, niezapomniane emocje i jednocześnie dobra zabawa. Zasadniczymi celami tego kółka są: wzbogacanie wiedzy o teatrze, umożliwienie dzieciom twórczej aktywności, rozwijanie wiary w siebie, wyzwalanie kreatywnych postaw wśród uczniów, integrowanie grupy, uczenie tolerancji i wzajemnego szacunku, nauka przez zabawę oraz wskazanie alternatywnych możliwości spędzania wolnego czasu. Członkowie kółka teatralnego to nie tylko aktorzy, ale również reżyserzy, choreografowie czy scenarzyści. To właśnie oni uświetniają swoimi występami ważne uroczystości szkolne.

 

 
 

Z roku na rok rośniemy w siłę. Jest nas 20 na zajęciach, zatem nikogo nie zdziwi fakt jak powiemy, że jest u nas bardzo wesoło. Każdy ma jakieś pomysły na przedstawienie, albo jakąś super scenkę w głowie. Wszystko to z pomocą naszej opiekunki p. Hani próbujemy zrealizować.

W tym roku nasza grupa wsparła Niemieckojęzyczne Konfrontacje Teatralne wymyślając do przedstawienia układy taneczne dla wodników oraz dzieci, które wcieliły się w dobro i zło. Było mnóstwo zabawy przy tworzeniu tych choreografii. Uwieńczeniem pracy w 1 semestrze było przygotowanie jasełek pt. „Rakietą do nieba”, czego efekty można podziwiać na zdjęciach. 
 

KÓŁKO EKOLOGICZNE

Serdecznie zapraszamy na cotygodniowe zajęcia kółka ekologicznego, w trakcie których poznajemy tajniki nauk przyrodniczych przez praktyczne działanie, prowadzimy eksperymenty chemiczne, obserwujemy rośliny i zwierzęta w terenie, uczymy się używać mikroskopu, lornetki, kompasu, programów komputerowych do nauki przyrody.
Członkowie koła ekologicznego.

 
 

SZKOLNY KLUB SPORTOWY


"Sport to zdrowie"- to powiedzenie zapewne wszystkim znane, dlatego nasze zajęcia sportowe prowadzimy z tą właśnie myślą. Aktywność ruchowa sprzyja prawidłowemu rozwojowi młodego organizmu, a w razie zaistnienia u dziecka jakiejś wady postawy, to odpowiednie ćwiczenia potrafią te wadę skorygować. W naszej szkole zajęcia sportowe odbywają się dla dwóch grup wiekowych: klasy I-III i IV-VI. Staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym, to znaczy poprzez gry i zabawy ruchowe oraz odpowiednie ćwiczenia pobudzać u dziecka układ mięśniowy, tak, aby jego rozwój szedł w parze z rozwojem umysłowym.