flaga_de.jpg
 
 
Jestem Wanessa, chodzę do klasy trzeciej,

na Montessori jestem w grupie „Die Regenbogenfische”. Praca na materiałach Montessori to super zabawa, dlatego że uczymy się więcej. Te popularne materiały to: złote perły, zegary, waga, Wortsymbolkasten, małe liczydło, to te materiały, które są najpopularniejsze w naszej szkole. Zachęcam wszystkich do robienia tych materiałów. A poza tym grupy mieszane są dobrym pomysłem, bo możemy sobie pomagać w pracy. W mojej grupie są cztery osoby z klasy drugiej, trzy z trzeciej i cztery z pierwszej, razem jest nas dwanaścioro. Mój ulubiony materiał to „czarna wstęga”, ten materiał zaciekawił mnie, bo był o powstaniu zwierząt na ziemii i o życiu człowieka, więc go wzięłam. Warto chodzić do naszej szkoły, bo są miłe panie i robią dla nas materiały, a my możemy też sami zrobić materiał.

Wanessa, kl. 3

 
 
Nazywam się Magda,

chodzę do trzeciej klasy, a na Montessori jestem w grupie, która nazywa się „Die Tigerenten”. Codziennie, gdy przychodzę do szkoły zaczynam pracę Montessori. Teraz robię materiał, który nazywa się „Wortsymbolkasten”, jest to fajny materiał. Ten materiał uczy dzieci jakie są symbole do danego słowa
np. :trujkat niebieski      tr2
       eine   lub    kot .

Są też inne materiały, które są ciekawe np.: ułamki województwa i kontynenty. Najlepszy materiał to „czarna wstęga”. Lubię ten materiał ponieważ, gdy patrzyłam jak inne dzieci go robiły, bardzo mnie zaciekawił.

Do naszej szkoły warto chodzić, ponieważ są tu fajne nauczycielki i nauczyciele, dlatego że możemy sami wybierać materiały.

 

 
 
Jestem Emilia, chodzę do trzeciej klasy,

jestem w grupie „Die Grüffelos”. Najpierw układam mój tygodniowy plan pracy. Wybieram sobie jeden materiał do języka polskiego, matematyki, języka niemieckiego i przyrody. Teraz wybrałam materiał „listy”, ponieważ chciałam się nauczyć je pisać. Wybrałam materiał „fazy księżyca”, bo nigdy w życiu nie widziałam takiego materiału. Jestem ciekawa jak się na nim pracuje.

Podoba mi się w szkole, bo panie są miłe, pomagają nam i robią nam materiały. Zachęcam was chodzić do naszej szkoły.

 

Emilia, kl. 3