flaga_de.jpg
 

ryba.png

Już są! „ Nowe nazwy naszych grup“ Nazwy naszych grup przybrały nową formę. Dla dzieci ich wybór wcale nie był taki łatwy. Ostatecznie pomogli nam bohaterowie naszych ulubionych książek. Literackie kreacje Erica Carle oraz Marcusa Pfister towarzyszyć nam będą na co dzień. Grupa I to obecnie grupa „Tęczowej rybki”- inspiracją do tej nazwy była wydana w ponad 50 językach na całym świecie, niesamowita, piękna i ponadczasowa historia najpiękniejszej w całym oceanie rybki, bliżej wszystkim znanej jako Regenbogenfisch. Wyjątkowa i niezwykle zabawna postać pewnego kameleona Erica Carle sprawiła, że Grupa II to obecnie grupa jakże kolorowych „Kameleonów”. Natomiast ciekawe i bardzo bliskie dzieciom przygody sympatycznego kolorowego słonika w kratkę, wszystkim znanego jako Elmer spowodowały, że Grupa III od dziś to „Słoniki Elmery”.
 
 


Świąteczne upominki dla rodziców w wykonaniu grupy Kameleonów.

 
 
 


Grupa Kameleonów podczas realizacji projektu „Nasza Europa”.

 
 


Dzięki materiałom Montessori świat stoi dla nas otworem, a praca z nimi pozwala odkryć jego fascynujące zakamarki.

 
 


Projekt o jeżu w Grupie Kameleonów.

Celem projektu było uświadomienie najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Przedszkolaki dowiedziały się, że jeż ma ok. 7 000 kolców, zasypia na zimę, wcale nie jada jabłek, tylko owady, dżdżownice, bezkręgowce oraz, że jest zagrożony wyginięciem i jest objęty częściową ochroną.
 
 


Wyjścia na cmentarz

W naszym przedszkolu pamiętamy również o tych, którzy już odeszli. W tym roku ze względu na sytuację musieliśmy zrezygnować z tradycyjnego wyjścia na cmentarz . Nasze symboliczne światełko zapaliliśmy pod pobliskim pomnikiem w Raszowej.
 
 


Na tropie leśnych zwierząt- czyli mali przyrodnicy z przedszkola w Raszowej podczas kreatywnych prac plastycznych.

 
 
 


Zabawy z cieniem w grupie Kameleon.

Ten mój cień, śmieszny cień
Chodzi za mna cały dzień.
Robi wszystko to co ja:
Ja gram w piłkę-on też gra,
Ja na schody-on na schody,
Ja jem lody-on je lody,
Gotów jest do różnych psot!